Diyetenis

Hakkımda


Biraz kendimden bahsetmek istedim.
Ben kimim? Ne yaptım? Ne hayal ediyorum?
Ve tabiki Tenis!...

Merhaba! Ben Diyetisyen Fatma Güney.


2020 yılında Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum.

Lisans sürecim boyunca, Gölbaşı Sağlıklı Hayat Merkezi, Ankara Üniversitesi SKS (Kurum Beslenmesi Stajı), TOBB ETÜ hastanesi, İbn-i Sina hastanesi gibi çeşitli kurumlarda staj yapma imkanı buldum.

Üniversite eğitim sürecim boyunca, çeşitli kulüplerde yarı-zamanlı olarak tenis antrenörlüğü yapma imkanım oldu. Bunun yanı sıra, lisans eğitimimin son senesinde antrenörlük yaptığım Ahlatlıbel Tenis ve Spor Akademisi'nde yarı-zamanlı beslenme danışmanlığı yaptım. Aynı zamanda, son dönemimde bir spor salonunda çalışma fırsatı buldum.

Şu anda Hacettepe Üniversitesi Egzersiz ve Beslenme Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yapmaktayım.

 
 

Benim dünyamda neler var?


2015 yılında Tip 1 Diyabet tanısı aldım ve bundan sonrasında diyabetimle yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum.

2017 yılında Erasmus Öğrenim Hareketliliğine katıldım ve Portekiz'e gittim. Tabiki bir sürü ülkeyi gezme şansını da eklemeliyim! Gezmek ile ilgili her şeyi çok seviyorum, ilerde daha farklı ülkelere gitmek istiyorum. E tabi, kamp yapmayı, yeni tatlar denemeyi de çok severim. Bunun yanında, kitap okumak, bisiklet sürmek diğer sevdiklerimden.. Bu arada denize aşığım ve denizle ilgili olan bütün aktiviteleri sırasıyla denemeyi hedeflemiş birisiyim.

Yani, demem o ki! Sadece beslenme planlamak için değil, hayatın içinde, sporun içinde sizin beslenme danışmanlığınızı yapmak istiyorum. Tabi bir de Karantina Sonrası Beslenme Danışmanlığında daha aktif bir diyetisyen olmayı planlıyorum.


 
 

Ve Tenis, tam bir tutku!

 

Tenis Hayatın Dilini Kullanır. Avantaj, Servis, Hata, Mola, Puan... Tenisin Temel Unsurları Hayatın İçindendir. Çünkü Her Maç Minyatür Bir Hayattır.

Andre Agassi
 
 

Newsletter

Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus et interdum adipiscing wisi.